planesvideo.cz » O stránkách

O stránkách

Zdravím všechny návštěvníky.

Téma stránek: letecká videa a fotografie. Postupně zveřejním i neletecká videa, zatím mám připravenu spanilou jízdu mopedistů a záběry z Čochtana, soutěže v přejíždění rybníka po úzké lávce na kole v obci Svinaře.

Informace ohledně organizace stránek: komentáře pod příspěvky může psát každý a budou zveřejněny po mém schválení, dočasně jsem to změnil na možnost přidávání příspěvků bez mého schválení pro ty, kterým už jsem aspoň jeden příspěvek schválil.

Od května 2008 zveřejňuji videa s datovým tokem 1000kbps (video+zvuk), do té doby to bylo 1500kbps, občas u nových a zajímavých věcí nechám asi týden ke stažení video v HD rozlišení s datovým tokem 4000kbps.

Videa se dají prohlížet dvěma způsoby:

-kliknout přímo na odkaz a dle nastavení prohlížeče se buď video začne přehrávat, pravděpodobně ve windows media playeru, nebo se objeví hláška jestli chcete video uložit anebo přehrát.

-dále je možnost kliknout na odkaz pravým tlačítkem myši a dát uložit jako(save as) a přehrát po uložení z disku Vašeho počítače.

Upozorňuji, že většina ilustračních fotek u videí jsou uložené snímky z videozáznamu, takže tomu odpovídá kvalita. Ještě nejsem tak daleko abych dokázal najednou fotit i filmovat.

Pokud najedete kurzorem na jakýkoliv odkaz v levém menu a chvilku počkáte, tak se objeví doplňující info.

Jak vyhledávat: asi nejjednodušší možností jsou štítky, po kliknutí na jeden ze štítků se ukáží všechny články kde se daný štítek objeví. Vysvětlivky ke štítkům:

B737 = Boeing 737, stejně tak fungují zkratky dalších Boeingů, B747, B777 atd.

A319 = Airbus A319, stejně fungují zkratky dalších Airbusů, A320, A321 atd.

Další možnost je kliknout na kategorii pod názvem článku nebo v bočním menu. A samozřejmě je zde možnost „hledat“, což funguje jako klasický vyhledávač podle klíčového slova

Autorský obsah: Veškerý zde zveřejněný obsah (audio i vizuální díla) může být zobrazen pouze na stránkách webu „planesvideo.cz“. Uživatelé (tvůrci obsahu a příspěvků) se vzdávají všech práv ve prospěch majitelů www serveru (domény) „planesvideo.cz“. Veškerá autorská práva na zveřejněný obsah náleží majitelům domény „planesvideo.cz“. Ke zveřejnění (zobrazení) či použití k jinému než soukromému účelu musí být výslovný písemný souhlas vlastníka domény „planesvideo.cz“, který je platný pouze pro daný účel a server (či jiné médium) a to bez výjimky!

Copyright content: All content published here (audio-visual works) can be displayed only on Web pages‘ planesvideo.cz. Users (content creators and contributions) shall waive all rights in favor of the owners web site (domain) planesvideo.cz. All copyrights belong to the publication of the contents of a domain owners‘ planesvideo.cz. The publication (display), or use for other than private purposes must be explicit written consent of the owner of the domain „planesvideo.cz, which is valid only for the purpose of a server (or other media) without exception!

ceník na vyžádání

price list on request

bugr 😉

Odpovědi k “O stránkách”
 1. Moje videa na Ruzyni napsal:

  Ahojky, neböli dobrý večer,

  jmenuji se Lukáš a jsem z Rakovníka je mi 22 let a zajímám se o letedala.Proč píši byl jsem v sobotu na letišti v Praze přesně u dráhy 24 o boce Kněževes nahrál jsem tam něco přes hodinku videa, jestli by jste to něchtěl poslat na dvd k vám domu a něco vybrat a dát to třeba na vaše moc moc super stránky planesvideo.cz. Děkuji předem odpovězte prosím na email děkuji Lukáš janecký z Rakovníka

 2. admin napsal:

  ahoj, natočit v sobotu hodinu videa jsem taky dřív dělal. Časem jsem zjistil, že to celkem nemá moc význam, teď už šetřím místem a hlavně časem, zpracování je opravdu velký žrout času. Takže jestli máš něco zajímavého tak to pošli ale sestříhané. Ale mám pocit, že v sobotu nic extra zajímavého na LKPR nebylo..

 3. Moje videa na Ruzyni napsal:

  to ne no klasika. Dobrý jinak se my tvoje stránky moc moc líbia amohli by jsme nikam spolu jet se podívat. Mám v plánu letet do Frankurtu,Hetrou,atdZatím díky Lukáš j

 4. Ahoj, na planes.cz -> Pilotování menších letadel ses ptal, zda je 70 tisíc rozumná cena výcviku pilota ULL.
  Ačkoli od loňska vlivem krize ceny pronájmů letadel klesly, výcviky obecně zdražily. Dobrý přehled je na http://www.aeroweb.cz/katalog/skoly.aspx?let=2&kva=3&fil=0&sort=1&kraj=15
  Já dělal výcvik loni za pusu, u známého teorii i všechny lety, s letadlem pronajatým za 500/h + benzín.
  Celkem mě to přesto vyšlo na 42 tisíc, protože jsem nalétal o 50% hodin víc, než je minimum osnovy.
  Nelituju toho, za prvé protože už ve výcviku mě všechny hodiny bavily, a za druhé teď se nemusím bát vozit cestující (už jsem překročil těch 50 min. požadovaných hodin ve funkci velitele letadla).

 5.