planesvideo.cz » Archive for Spotting

Archív pro rubriku “Spotting”

Původně byl hlavním důvodem našeho helikoptérového výletu průlet pod Golden Gate Bridge. Bohužel v den našeho letu byl celý zahalený do mlhy ale už to nešlo zrušit, tak jsme si aspoň prohlédli San Francisko z ptačí perspektivy. Pro mě to byl první let helikoptérou a stálo to za to. První video je velikost jako vždy, to druhé je poněkud větší, 1280×720 a datový tok videa je 4000kbps.

sfo_20090916_helikoptera

San Francisco, Helicopter Tour, 16.9.2009 (39,0 MiB, 2 091 hits)

San Francisco, Helicopter Tour 720p, 16.9.2009 (159,6 MiB, 2 498 hits)

Comments Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet helikoptérou nad San Franciskem, 16.9.2009

ams_screen_20090424

Amsterdam (AMS), SBS radar screen, 24.4.2009 (11,4 MiB, 2 470 hits)

Comments 1 Komentář »

Čtvrtý ročník setkání spotterů v Brně se velmi vydařil, třešničkou na dortu byl přílet Iljušinu 76. Postupně sem dám nějaké fotky jestli mi je lidi pošlou. K videu jedna poznámka, odlet jsem trochu pokazil protože jsem se nechal vystrašit tím, že se možná Iljušin nestihne včas zvednout.  Proto jsem to zbytečně oddálil v momentě když se blížil ke konci dráhy, on to byl opravdu divný pocit, letadlo stále jelo a jelo a nechtělo se zvednout… reg: UK-76805

BRQ , IL76 reg. UK-76805,11.7.2009 (21,3 MiB, 8 240 hits)

BRQ, Spotterská 24, Jan BeranBRQ, Spotterská 24, Jan BeranBRQ, Spotterská 24, Jan Beran

Comments 4 Komentářů »

Tento výlet jsem měl vymyšlený už od jara, impulzem bylo loňská návštěva letiště v blízkosti Amsterdamu a celodenní spotting u dráhy 24/06, která je známá mezi spottery pod svým originálním názvem Kaagbaan.  Stačilo si počkat na nějakou zajímavou akci Sky Europe a mohli jsme vyrazit. Nakonec nás letělo 5, chudák můj bratr zažil celodenní postávání u ranvejí poprvé, nevím jestli se ještě někdy přidá 😉

Bohužel jsem byl líný odbavit si stativ takže jsem všechno točil z ruky a není to takové jak bych si to představoval. Aspoň, že počasí nám na Holandsko docela přálo, pršelo za celý den maximálně půl hodiny. Výhled od Polderbaanu je docela zajímavý, Kaagbaan je bohužel opravdu nedostupný, když jsem zkoušeli jako správní češi , jestli se tam třeba nějak nejde dostat , narazili jsme na nekompromisní ochranku.

Videa jsou ve frontě, dopoledne jsme viděli většinu zajímavých letadel, která jsou v AMS k vidění, jen přistání A340 chybělo. Ale na druhou stranu Jumb bylo velmi dostatečné množství…..

Comments Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do Amsterdamu 8.9.2008 (AMS/EHAM)

3.ročník spotterského maratonu sledování letadel v blízkosti brněnského letiště v areálu letecké školy Herbst Aero. Více o pravidlech akce zde.

Podstatou tohoto maratonu je strávit 24 hodin v příjemné společnosti dobře naladěných lidí. To je vlastně jediná podmínka a kritérium účasti. Není nutno zde pobýt celých 24 hodin, ale rozhodně to stojí za to protože největší zábava se vždy rozjede v podvečerních hodinách. V letošním roce jsem se svou přítelkyní zařídil cattering, tedy pivo, grilované maso a tiramisu. Samozřejmě si většina osazenstva ještě večer objednala jídlo v řecké restauraci, to je prostě tradice.

Menším problémem letošního ročníku byl čas konání akce o víkendu a tedy slabého provozu, bohužel to bylo nutností vzhledem k velkému pracovnímu zaneprázdnění většiny účastníků. Ale letišť kde je velký pohyb letadel je v okolí hodně, ale setkat se s tolika zajímavými lidmi najednou už je složitější. Takže to asi nikomu nevadilo.

Víc už asi nebudu komentovat protože Foxxe asi nepřekonám. Přidávám krátké video, které se občas dost houpe, protože jsem točil z terasy která byla postavena snad na pružinách.

BRQ, Spotterska 24, 5-6.7.2008 (39,0 MiB, 1 675 hits)

další fotky z akce zde u Jirky Koutného.

A ještě odkaz na video z druhého ročníku z 17-18.7 2007 . Délka je 19min22sec, velikost 142MB. Na druhém ročníku byl provoz silnější, ale po celou dobu bylo tropické horko.

Comments Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Spotterská 24 v Brně, 5-6.7.2008, Areál Herbst Aero (BRQ/LKTB)

Ani nevím čí to byl nápad, asi to byla Yirina, každopádně mi jednou večer po icq napsala jestli nechci letět na vyhlídku turboletem, že dávají dohromady skupinu lidí, která si letadlo pronajme. Samozřejmě jsem se přihlásil, jdu téměř do každé akce, je to pokaždé lepší než se válet u televize :-))))). Potřebná skupina se dala rychle dohromady a datum padlo na 15. června, což byla neděle. Let začal i končil na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami, start měl být po desáté hodině, během dopoledne se několikrát posunul.

Odlet byl nakonec dost hektický, místo plánovaného nástupu stylem jako do dopravního letadla, jsme do letadla naběhli bez ladu a skladu protože za námi už byla fronta parašutistů a na žádné „blbosti“ nebyl čas. Proto ani nemám natočený nástup, navíc jsem si sedl vedle motorů takže jsem pokaždé, když nám pilot něco zajímavého ukázal silným náklonem na křídlo, viděl hlavně motor. Prostě to bylo všechno hektické a video podle toho vypadá. Na závěr, když nám předvedli stav beztíže pomocí prudkého klesání, jsem byl rád, že kameru a žaludek držím na svých místech a na filmování jsem ani nepomyslel. Jiiž dvě hodiny po přistání se mi přestaly klepat nohy, no prostě jsme si to užili.

Vyhlidkovy let L410, 15.6.2008 (37,1 MiB, 1 787 hits)

Zde je odkaz na článek kde jsou i fotky.

Comments Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyhlídkový let letadlem L410, neděle 15.6.2008 (LKMP)